Westernové městečko Żory

Żory (česky Žárov nebo Žáry) město v jižním Polsku ve Slezském vojvodství.  V Žárech byl v roce 1998 zbudován zábavní park Twinpigs, westernové městečko. Otevřeno má po celý rok. Do westernového městečka rádi zavítají turisté při dovolené v jižním Polsku, anebo tam české rodiny zajedou na jednodenní výlet. Westernové městečko Żory totiž leží jen asi 37 kilometrů od Bohumína.

Żory, Žárov v Horním Slezsku

Żory jsou město s více než 58 tisíci tisíc obyvatel. Rozkládá se na území historického Horního Slezska na řece Rudě.

Doprava do Žárova

Žárovem prochází  železniční trati Rybnik — Pština. Kromě regionálních vlaků společnosti Koleje Śląskie do Bílska-Bělé, Ratiboře, Rybniku a Vladislavi na stanici Żory zastavují také rychlíky PKP Intercity mířící z Bílska-Bělé do Vratislavi a dále na sever a západ Polska.
Městem prochází čtyřproudová státní silnice číslo 81 spojující Katovice se Skočovem a Vislou. Západně od města vede dálnice A1 navazující od Bohumína na českou D1. Z Bohumína do Žárova to je po dálnicích asi 37 kilometrů.Cesta k westernovému městečku
Silnice číslo 81 zavede motoristy na východní okraj města. Přímo u cesty se na 65 hektarech rozkládá zábavní park, který byl vybudován v roce 1998. Má charakter westernového městečka a touto tématikou jsou motivovány všechny zábavní a herní atrakce.

Westernové městečko v Žárech bylo pojmenováno na Twinpigs a dvě prasátka má park ve svém logu. Otevřeno je po celý rok.

Westernové městečko Twinpigs

Pořadatelé nabízejí návštěvníkům, že se zde mohou stát kovbojem, indiánem, dobrodruhem i zlatokopem: „Naleznete zde lanový park, pohrajete si v lese, uvidíte souboj pistolníků, zajezdíte si na poníkovi, pohladíte si lamu, podojíte krávu nebo se projedete na kolotoči. Střelnice nebo 5D kino samozřejmě nechybí. Přes 40 atrakcí čeká na návštěvníky všech věkových kategorií. Bezbariérová, bezstarostná a bezpečná zábava je zaručena pro celou rodinu,“ lákají provozovatelé parku.

Pro nejmenší návštěvníky westernového městečka jsou mimo jiné připraveny: figloraje, nafukovací čluny a farma se zvířaty. Postaráme se také o vaše pohodlí: otevřeli jsme rodičovský pokoj v parku,“ uvádějí na oficiálním webu.

Westernové městečko je možno navštívit za každého počasí.

  • V horkých dnech se děti zabaví v lanových parcích ve stinné lesní zóně,
  • za deště mohou sledovat 360 stupňové filmy.

V areálu je dostatek příležitostí k občerstvení. Velký zájem je o stylové speciality americké kuchyně.

Informace pro návštěvníky

Motorizovaní návštěvníci mají k dispozici tři parkoviště pro více než 700 vozidel. Místa jsou i pro autobusy a autokary.

Ke vstupní bráně se lze dostat bezplatnou veřejnou dopravou Żory, linka 06. „Od 1. května 2014 byla v Žárově jako prvním městě v Polsku zavedena bezplatná přeprava na všech sedmi městských autobusových linkách. Kromě toho do města zajíždějí vybrané spoje MZK Jastrzębie-Zdrój a ZTZ Rybnik,“ uvádí Wikipedie.

Děti do výšky 130 cm a senioři nad 70 let a zdravotně postižení lidé mají vstupné se slevou.
Ceny vstupného se mění a je třeba podívat se předem na webové stránky parku twinpigs.zory.pl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno