Suntago Park of Poland

Polsko je země, která se může chlubit bohatou historií, nezaměnitelnou kulturou, tradicemi, kulinářskými specialitami i nádhernou krajinou. Ale to zdaleka není všechno. Země se snaží držet trend s nejnovějšími požadavky na zábavu a moderní turismus, a nejen z toho důvodu se právě zde nachází jeden z největších aquaparků Evropy – Suntago Park of Poland.

V centru Polska

Suntago Park of Poland leží asi 45 minut jízdy od Varšavy v příjemném místě v oblasti Mszczonów. Historie vzniku tohoto projektu směřuje k roku 2014. Přes složité začátky a všeobecné skepsi ohledně úspěšnosti celého parku, došlo k jeho otevření začátkem roku 2020. Start samozřejmě ovlivnila tehdejší covidová situace, ale v současné době park dohání, co nestihl ze začátku a patří jednoznačně mezi nejoblíbenější body v Polsku.

Neobyčejně bohatá nabídka zábavy

Tato oblíbenost je pak celkem pochopitelná. Park nabízí mnohem víc, než by běžný návštěvník čekal. Kromě desítek skluzavek (včetně nejdelší v Evropě, dlouhé 320 m), jsou to speciální vodní atrakce, ale i pláže imitující exotické kraje, a to na prostranství 20 tisíc metrů čtverečních. Návštěvníci se mohou kochat i více než čtyřmi sty stromy palem, které mají svůj původ na Floridě, Malajsii a Kostarice.

Pro koho je park určen

Na své si zde přijdou milovníci adrenalinu, dobrodružství a bohatých sportovních aktivit, stejně jako ti, co dávají přednost relaxaci, odpočinku, klidu a pohodě. Aqualand je určen pro rodinné pobyty, ale neexistuje zde omezení věkem. Stejně se zde bude líbit vašim dětem, vašim přátelům, vašim rodičům a klidně i prarodičům.

Co rodinný aquapark Suntago nabízí?

Odpočinková zóna

Tato část parku je vyloženě stvořená pro všechny, kdo chtějí načerpat sil po každodenním shonu. Specialitou jsou zde horké lázeňské prameny, částečně zastřešené, částečně pod širým nebem. Prostor nabízí maximální možnost relaxace a užívání si příjemně teplé vody.

Dětská zóna

Celý park je vhodný pro rodinné návštěvy a z toho důvodu je zde velký prostor zaměřen především na děti. A to děti jakéhokoli věku. I ti nejmenší zde najdou vyžití na spoustě atrakcí, které odpovídají jejich velikosti i možnostem – jsou zde speciální skluzavky, malé bazénky a brouzdaliště a spousta zábavních prvků, které budou chtít vaše děti prozkoumat.

Adrenalinová zóna

Chcete zažít něco dobrodružného? Napětí, zábavu a adrenalin? Pak se zaměřte na náročnější atrakce, jako jsou skluzavky, vířivky a extrémní vodní atrakce pro náročné v Jamango. Potřebujete jen dostatečnou výšku (některé atrakce jsou omezeny věkem nebo výškou) a samozřejmě především dost kuráže. Co najdete v Jamango:

 • Mad Octopus – víry a rotace na vzrušující skluzavce, která připomíná bláznovou chobotnici,
 • Black Thunder – skluzavka vedoucí temnými tunely s neobvyklými prvky,
 • Jungle Eclipse – skluzavka, která vás proveze dokonale hustou džunglí,
 • Mad Crocodile – dokážete proklouznout kolem ostrých čelistí krokodýla ukrývajícího se v tunelu skluzavky?
 • Neonová dráha – moderní a pestrobarevná jízda vás čeká v tunelu plném rychlých sjezdů a ostrých zatáček, atd.

SPA & Wellness

Pečující a relaxační procedury pro vaše tělo nabízí tato zóna odpočinku. Uvítáte ji nejen po namáhavém pracovním týdnu, ale i po vyzkoušení všech adrenalinových specialit, které Suntago Park of Poland nabízí.

Restaurace a bary

Provozovatelé nepodceňují vůbec nic. A i proto se můžete těšit na bohatou nabídku občerstvení a nápojů v místních barech a restauracích. Najdete zde tradiční místní i mezinárodní kuchyni, na které si pochutná opravdu každý:

 • Restaurace Poleczka poskytuje klasická polská jídla,
 • Arizona bar překvapí výbornou americkou kuchyní,
 • Nori sushi bar pro milovníky japonských specialit,
 • Pirat snack bar, který si oblíbí především vaše děti,
 • Restaurace Va Bene má bohatou nabídku italských jídel, jako jsou těstoviny nebo pizza,
 • mimo to jsou u většiny bazénů bary s alkoholickými i nealkoholickými nápoji.

Voda

Jaké jsou klady aquaparku Suntago

Jedná se o jeden z největších a nejmodernějších parků v Evropě, které cílí na to, aby si zde lidé užili co nejvíc zábavy. Zároveň nabízí neobvykle příjemné exotické prostředí umístěné uprostřed Polska. Park je provozován celoročně, v létě se můžete opalovat nebo odpočívat ve stínu palem, v zimě si pak užívat příjemné termální prameny. Atrakce jsou rozmístěny po celém parku tak, aby vás bavil jejich provoz a objevovali jste pořád něco nového.

Jaké jsou mínusy parku Suntago

Nevýhod park moc nenabízí, jedná se spíš o drobnosti, které nemusí každému vadit. I když park bez problémů pojme až 5000 návštěvníků, občas se u různých atrakci mohou tvořit fronty. Další drobností je pak samotná velikost parku, kdy se (zvlášť při první návštěvě) může zdát nepřehledný nebo se v něm řada lidí hůř orientuje.
V každém případě patří park Suntago mezi špičku mezi turistickými lákadly současného Polska. Ani od našich hranic se nenachází nepřiměřeně daleko, proto jistě stojí za zvážení, tento park navštívit a užít si ty nejlepší vodní atrakce na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno