Domů Informace Předvolba Polsko: Telefonování do Polska a v Polsku

Předvolba Polsko: Telefonování do Polska a v Polsku

Při telefonování do Polska musíme navolit mezinárodní přístupový kód a pak kód Polska a předčíslí (kód) města. Jestliže hodláme pobývat v Polsku delší dobu, je výhodné koupit si do svého mobilního telefonu polskou SIM kartu.

Telefonování do Polska

Do Polska telefonujeme velmi často z nějakých oficiálních důvodů, a nebo chceme mluvit se zástupcem nějaké instituce, úřadu, firmy a podobně. V takovém případě nevoláme na osobní mobilní telefony, ale na telefonní čísla pevných linek. Jako do při volání do jiného státu, i při volání do Polska musíme nejdřív navolit předvolbu Polska – mezinárodní přístupový kód – 00 (dvě nuly). Poté navolíme kód Polska, což je 48 (čtyři, osm). Následuje kód polského města, ten volíme bez nul. Kdybychom pobývali ve Spojených státech amerických a chtěli telefonovat do Polska, musíme nejprve navolit 1 (jedničku) – kód Evropy.

Volání z Polska

Když bychom se ocitli v situaci, že potřebujeme zatelefonovat z Polska do jiného státu, nejprve navolíme 00 (dvě nuly, mezinárodní přístupový kód), pak kód příslušející volané zemi a poté telefonní číslo.

Volání na mobil

Jestliže voláme přátelům, a nebo někomu jinému na mobilní telefon do Polska, respektive na mobilní telefon s polskou SIM kartou, navolíme nejprve 0048 (dvě nuly, čtyři, osm) a poté přímo číslo na mobilní telefon, ovšem bez počáteční nuly.

Volání ze svého mobilu

Při telefonování z vlastního mobilu (roaming) na polský mobil v Polsku, navolíme nejprve +48 (plus, čtyři, osm) a pak telefonní číslo bez nul na počátku.

Telefonování v Polsku

Když bychom se dostali do situace, že v Polsku potřebuje zavolat z pevní linky do jiného města (meziměstský hovor), nejprve navolíme číslo města (kód města) a pak telefonní číslo volané stanice. Při telefonování z polské stanice (pevní linky) na polský mobilní telefon (telefon s polskou SIM kartou), volí se pouze číslo SIM karty (mobilu), bez předčíslí. Čísla polských mobilních telefonů jsou desetimístná a začínají číslicemi 05 (nula, pět), 06 (nula, šest) a 08 (nula, osm).

V Polsku je stále ještě na ulicích a veřejných místech dost veřejných telefonních automatů. Pro telefonování z nich je potřeba telefonní karta. Prodává se na poštách nebo i v různých pouličních kioskách (rafiky a podobně).

 

Nejužívanější městské předvolby

  • Varšava – 22
  • Wroclaw – 71
  • Krakov – 12
  • Katowice – 32
  • Gdaňsk – 58
  • Lodž – 42
  • Zakopane – 18
  • Poznaň – 61

Ilustrační foto: sxc.hu

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno