Mielno

Letovisko Mielno najdeme v severozápadním Polsku. Nachází se na pobřeží Baltského moře a nachází se tady příjemné písečné pláže a přírodní jezero Jamno.

Mielno

Maják

Největší turistickou atrakcí je bezesporu maják v Gąski. Byl postaven během zimy na přelomu let 1877–78. Měří 50,2 m a je druhým největším majákem v Polsku. Má mohutné základy, umístěné na osmiboké základně o průměru 11,3 m. Světlo majáku je za dobrého počasí viditelné ze vzdálenosti 19,5 námořních mil, což je asi 36 kilometrů. Je otevřen i pro návštěvníky. Nahoru vede točité schodiště a výhled z terasy je úchvatný.

Dům vzhůru nohama

Tato atrakce může oslovit děti i dospělé. Dům, nebo spíš perníková chaloupka vzhůru nohama, zve turisty k návštěvě v sezóně od 10:00 do 22:00 hodin a mimo sezónu od 10:00 do 18:00 hodin. Dům se nachází na ulici Kościuszko.

Vodní park Koszalin

Vodní park Koszalin je především místem zábavy, sportu a rekreace. Poskytuje svým hostům velké množství atrakcí, které si mohou užít dospělí, teenageři i děti.

V nabídce je šest bazénů v rekreační oblasti, z toho tři ve venkovním areálu, plavecký bazén, plavecký bazén pro výuku plavání, rekreační bazén a bazén pro děti. Ve venkovních i vnitřních rekreačních bazénech mohou hosté využít také gejzíry, masážní přístroje a pohodlná lehátka. Vodní park v Koszalinu nabízí také šest skluzavek. Nejdelší je Anakonda, která měří 176 m a nejrychlejší je skluzavka Turbo. Umělá vlna, balonová skluzavka a divoká řeka jsou další oblíbené atrakce nejen pro děti.

Promenáda přátelství v Mielnu

Promenáda přátelství v Mielnu, jak zní celý její název, byla založena v roce 1908. Původně měla ochrannou funkci proti mořským vlnám. Zpevňovala a chránila břeh proti ničivým účinkům mořských vln. Postupem času začali turisté odpočívající v letovisku využívat toto místo k procházkám a už to tak zůstalo.

V 80. letech 20. století bouře mimořádné síly pěší stezku zničila. V roce 2018 byly v rámci poslední etapy rekonstrukce projektu spojeny dva stávající úseky, které byly zničeny živelnou pohromou, do jednoho celku. Lávky jsou dlouhé přibližně 300 metrů a díky nim se promenáda prodloužila na téměř 2 kilometry. Stala se důležitým prvkem integrujícím celé město Mielno. Po stezce můžete nyní dojít z centra do Unieście. Kromě lávek byla osvětlena celá vycházková trasa a přibyl nový prvek, tedy tabule propagující místní atraktivity. Tabule jsou i galerií grafiky Tomasze Żuka, umělce, který s Mielnem spolupracuje již několik let pod pseudonymem CUKIN.

Arboretum v Karnieszewicích

Pokud chcete komunikovat s přírodou, pozorovat ptáky a poslouchat jejich zpěv, jste na perfektním místě. Monumentální douglasky a další exempláře z celého světa vás jistě přimějí vracet se zpět. Zavítejte na toto místo, které je určeno převážně k odpočinku. Je zde místo na rozdělání ohně a v případě nepříznivého počasí je tady i střecha s lavičkami. Na dvou místech jsou toalety. Navštivte naučné stezky, které si mohou větší skupiny návštěvníků po předchozí domluvě projít s průvodcem.

Lanový park Tukan v Mielnu

Při odpočinku u moře v Mielnu jistě stojí za to navštívit lanový park Tukan. V blízkosti pláží, asi 5 minut od centra města, se nachází Lanový park s více než 70 atrakcemi pro dospělé i děti na 4 různých trasách.

Dětská trasa

Dětská trasa obsahuje 18 lanových překážek pro děti s výškou minimálně 130 cm. Trasa vede 2 metry nad zemí a nabízí spoustu adrenalinu a skvělé zábavy. Instruktoři vám vždy pomohou a zaručí vám bezpečnost.

Střední trasa

Střední trasa se skládá z 16 překážek, které nevyžadují velkou fyzickou zdatnost, ale i tak poskytují injekci pozitivních emocí. V nejvyšším bodě je trasa zavěšena ve výšce 7 metrů.

Náročná trasa

Nejvíce adrenalinu poskytuje obtížná trasa. Skládá se z 23 překážek a nejvyšší bod je 12 metrů nad zemí! Další atrakcí jsou zde tři lanové dráhy, z nichž nejdelší měří přibližně 80 metrů.

Kostel sv. Proměnění Páně v Mielnu

Kostel sv. Proměnění Páně v Mielně byla postavena v 15. století. Věž na západní straně vznikla pravděpodobně v 16. století, na severní a jižní straně byly navíc přistavěny místnosti se samostatným vchodem a sakristie. Kostel se nachází přibližně 750 m od Baltského moře. Kostel stojí na malém kopci se stopami příkopu kolem něj. Budova pravděpodobně kdysi plnila nejen náboženskou, ale i obrannou funkci.

Letecký památník

Pomník je věnován vojenským pilotům, kteří tragicky zahynuli při letecké havárii v září 1987. Během cvičného letu z jednotky v Zegrze Pomorskie spadl letoun TS-11 Iskra do moře několik set metrů od břehu. Součástí pomníku je vertikální ocasní část letounu MIG-21.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno