Leroy Merlin

Polsko bylo vždy rájem pro nákupní maniaky, stavební firmy i nadšené domácí kutily. Mohou za to především příznivé ceny, které jsou mnohonásobně nižší než v České republice, a široký výběr zboží. Také dobrá přístupnost hraje velkou roli v oblíbenosti nákupu stavebnin v Polsku. První obchody najdete hned za hranicemi republiky v Polském Těšíně. Leroy Merlin je jedním z nich. Ačkoli je obchod lidmi vnímán jako polský, ve skutečnosti se jedná o francouzského prodejce pro domácí kutily, který je rozšířen nejen v Evropě, ale i v Jižní Americe, Africe a Asii už téměř 100 let. Do Polska se ale dostal až v roce 1994.

Leroy Merlin

O nákupních centrech

Celkově má Leroy Merlin ve světě 76 obchodních center, kam ročně zavítá až 41 milionů zákazníků. Ty se obvykle nachází na okraji větších měst a nejsou zrovna malá. Obvykle mají rozlohu v průměru 9000 m2. Jen v Polsku jsou 4 taková nákupní centra. Nejbližší najdeme už v Polském Těšíně, další pak v Bielsko-Biala a ve městech Žory a Staré Miasto.

Prodejny jsou snadno rozpoznatelné, jejich zelená fasáda láká zákazníky už z dálky. Parkoviště je dostatečně velké a zaparkujete snadno s vozíkem i dodávkou.

Široká nabídka zboží

Podobně jako u nás Baumax, či Hornbach nabízí i Leroy Merlin všechno pro dům a zahradu. Pořídit můžete všechen materiál i vybavení od začátku, až do konce stavby. Široký sortiment zahrnuje téměř veškeré stavební materiály, nářadí, vybavení koupelen, vodo-topo, vybavení domova včetně dekorací a potřeb pro vaši zahradu. V obchodě je vše přehledně vystaveno po sekcích a výběr je vskutku obrovský. Až má člověk problém si vybrat jen jednu věc a neodjet s dvakrát větším nákupem, než je potřeba.

Kuchyně

Nábytek v obchodech bohužel nekoupíte, to ale neplatí pro kuchyně. Těch je tu široký výběr a je možné sestavit si kuchyni dle svých představ. A to včetně osvětlení, dřezu, baterie a spotřebičů. Také výběr pracovních desek je široký. Kvalita samozřejmě není jako od truhláře, pro nájemní byty a utažený rozpočet je ale kuchyň skvělá volba. Vystavené vzorové kuchyně pomohou s výběrem dekoru i designu, který sedne právě vašemu kuchyňskému koutku.

Koupelny

Podobně vystavené jsou i koupelny, které jsou stylové, a jejich design je velmi různorodý tak, aby si tam každý zákazník našel to své, dle svého vkusu. Názorně tak můžete vidět dlažby i obklady, které k sobě vzájemně ladí, včetně sprchových koutů, van a umyvadel. Uděláte si tím představu, co od koupelny očekáváte.

Nelze ani vyjmenovat, co vše tu můžete zakoupit. Jednoduše řečeno vše, co by váš domov či stavba mohli potřebovat.

Prodej zboží polských i zahraničních výrobců

V Polsku je oproti České republice mnohem více kladen důraz na vlastní a regionální produkty. Proto i většina sortimentu v obchodě je od polských výrobců. To však neznamená, že zde nenajdete i osvědčené materiály a produkty zahraničních firem, na které jsme zvyklí i u nás. Například isolační materiály Isover, nářadí Bosch, nebo cihly od Wienerbergeru.

Webové stránky a on-line prodej

Než se do obchodu vůbec osobně vydáte, o sortimentu si můžete udělat obrázek na přehledných webových stránkách. Mimo jiné stránky nabízejí i sekci Inspirace, kde jsou podle místností k nahlédnutí desítky inspirativních fotografií. Po jejich rozkliknutí se rozbalí přehled všech produktů a materiálů, které jsou na fotografii k vidění. Interiéry v sekci jsou moderní, nadčasové a nabízí velkou spoustu inspirace, přesně jak hlásají.

Objednávky on-line

Objednávání funguje naprosto běžně, stejně jako v České republice. Pro vytvoření objednávky je však potřeba být na stránkách registrován. To velmi jednoduše provedete vyplněním formuláře při provádění samotné objednávky.

Doprava a cena

Doprava je běžně možná pomocí DHL, DPD, Geis a dalších společností. Cena se liší podle druhu, váhy a velikosti objednávky. Samozřejmostí je možnost osobního vyzvednutí

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno