Kaufland v Polsku

Popularita Polska u nás roste nejen díky možnosti strávit příjemnou dovolenou u moře, ale hlavně jako místo, kde se dá pohodlně a výhodně nakoupit od potravin přes drogerii až po sazenice na zahrádku. Ti, kteří do Polska pravidelně jezdí, mohou srovnávat i nabídku stejných obchodních řetězců. Jedním z těch, který je u nás i v Polsku, je Kaufland.

Kaufland jako součást skupiny Schwarz Group

Síť prodejen Kaufland patří do mezinárodní skupiny Schwarz Group, která zaměstnává více než 575 000 zaměstnanců ve 32 zemích světa. Kromě Kauflandu do skupiny patří také další u nás dobře známá síť obchodů Lidl, výrobce potravin Schwarz Produktion a na recyklaci a ekologická řešení zaměřená společnost PreZero.

Kaufland mezinárodně

Prodejny s logem Kaufland najdete v celkem osmi evropských zemích, a to v Německu, Polsku, Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Moldavsku, Bulharsku a Chorvatsku. Na každém z trhů nabízí společnost v průměru 30 000 položek hlavně v oblasti potravin, drogerie a dalšího zboží denní spotřeby.

Zastřešuje je mateřská společnost Kaufland International Zweite GmbH se sídlem v německém Neckarsulmu. A právě v tomto městě, které leží na jihozápadě Německa a severně od Stuttgartu, vznikl v roce 1984 vůbec první hypermarket Kaufland. Mimo Německo svůj první hypermarket Kaufland otevřel v České republice v roce 1998 a následně v roce 2000 také ve slovenském Popradu. Koncem roku 2022 měl Kaufland kolem 1 500 prodejen.

Kaufland v Polsku

Polsko se stalo třetím zahraničním trhem Kauflandu. Svou první prodejnu zde řetězec otevřel v roce 2001 ve městě Stargard nedaleko německých hranic. V současnosti jich v Polsku provozuje 238 a otevření dalšího obchodu je pláno na listopad ve městě Opolí na jihu Polska. Ale i do budoucna plánuje řetězec expandovat – podle svého polského webu v Polsku hledá buď hotové prodejní prostory s prodejní plochou větší než 2 500 m2, nebo vhodné stavební pozemky ve městech s minimálně 30 000 obyvatel.

Vlastní značky Kauflandu

Podobně jako u nás má Kaufland i v Polsku své vlastní značky produktů. Některé jsou stejné, jiné se liší. Mezi ty, které znáte i z českých Kauflandů, patří:

K-Bio
Produkty v bio kvalitě a za rozumné ceny. Neobsahují barviva, zvýrazňovače chuti ani umělé příchuti.

K-Classic
Zastřešuje populární značkové výrobky za výhodné akční ceny. Jejich nabídka se neustále rozšiřuje.

K-Favourites
Lahůdkové produkty za minimální ceny.

K-Free
Jedná se o výrobky pro zákazníky se speciálními dietními potřebami. Jsou to bezlepkové výrobky nebo výrobky se sníženým obsahem laktózy.

K-take it veggie
Také tato značka se věnuje speciální kategorii výrobků, a to pro vegany a vegetariány.

K-to go
Řada výrobků v praktických obalech a k okamžité konzumaci doma, v práci nebo na cestách. ´

Crazy Wolf
Vlastní řada energetických nápojů za výhodné ceny.

Co u nás v Kauflandu nenajdete

K-Stąd Takie Dobre

Tradiční polské pochoutky tak, jak si je místní pamatují z dětství. Jde zřejmě o obdobu národní nabídky, jakou u nás zastřešuje značka K-Jarmark.

K-Stoisko Mięsne

Také to je polská obdoba toho, co známe u nás jako K-mistři od fochu, tedy velmi kvalitní a prakticky zabalené vepřové, hovězí, králičí či drůbeží maso.

Výhodné nákupy

Kaufland sází také v Polsku na akční nabídky, například výhodné ceny, které platí do vyprodání zásob pouze v konkrétní den, nebo týdenní letákové akce. Setkáte se i s akcemi typu kup x kusů, dostaneš další zdarma, nebo s časově omezenými slevami na konkrétní kategorii.

Další slevy můžete získat díky Kaufland Card, ale ta česká vám tam fungovat nebude. Kromě plastikové karty si můžete stáhnout i polskou Kaufland aplikaci. Pokud budete někde stát na pokladně déle než 5 minut a všechny pokladny nebudou obsazené, dostanete na informacích kupon v hodnotě 5 zlotých na následující nákup.

Jak je otevřený Kaufland v Polsku

V Polsku jako silně katolické zemi není povolený nedělní prodej. Kauflandy jsou tam proto otevřené od pondělí do soboty, a to obvykle od 6 hodin ráno do 23 hodin večer, u některých až od 7 hodin ráno. Pokud si chcete ověřit konkrétní obchod, otevírací hodiny s možností vyhledávání podle města nebo na mapě najdete na tomto odkazu. U každé prodejny je také uveden rozsah nabízených služeb a návod, jak se ke konkrétnímu Kauflandu dostat.

Polsko

Kaufland a společenská odpovědnost

Také v Polsku se snaží Kaufland zapojovat do společensky prospěšných aktivit. V souladu s mateřskou firmou jde zejména o ekologii a udržitelnost. Zaměřuje se proto na aktivity, jejichž cílem je minimalizovat plýtvání potravinami. Kaufland proto snižuje ceny výrobků s krátkou dobou trvanlivosti, ale také vede vzdělávací kampaně, aby jejich zákazníci potraviny nekupovali zbytečně. D zavádí logistická řešení, která zabraňují poškození zboží, a daruje neprodané potraviny veřejně prospěšným organizacím. Zbylé prošlé potraviny dodává Kaufland do bioplynových stanic, kde se využívají k výrobě ekologického paliva. Tak řetězec přispívá k rozvoji zelené energie v Polsku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno