Domů Co navštívit Dinoparky v Polsku

Dinoparky v Polsku

Zatímco při návštěvě Polska dospělé zajímají přírodní krásy a historické objekty, děti mají jiné priority. Vedle akvaparků a jiné zábavy u vody je baví dinoparky, zábavní a naučná centra s tématikou pravěkých ještěrů. A Polsko dinoparky oplývá. Je možno navštívit jich téměř dvacet. Mnohé z nich leží nedaleko česko-polských hranic.

Dinoparky: Mohou nastat změny

Všechny dinoparky v Polsku mají své webové stránky. Je proto dobré při plánování dovolené nebo jen výletu do Polska navštívit oficiální web zařízení. Kromě předběžného seznámení s náplní parku se zájemci dozvědí potřebné „technické“ údaje: polohu dinoparku, otevírací dobu, cenu vstupného.

 • S ohledem na karanténní opatření v souvislosti s epidemií COVID-19 se mohlo mnohé změnit, takže nelze spoléhat na zkušenosti z minulých let.

Dino Parky v Polsku

Dinopark Szklarska Poreba

 • Uprostřed Krkonoš v přírodním parku čeká unikátní dinopark, spolu se zábavním centrem. Adresa: ul. Muzealna 7, 58-580 , Szklarska Poreba.
  Hlavní atrakcí parku jsou dinosauři v životní velikosti. Areál nabízí například tyto atrakce: Dinopark, dětská hřiště, lanový park, paintball střelnice, rýžování zlata, petang, lukostřelba, Člověče nezlob se, gastro (pouze o víkendu), 6D kino, galerii iluzí, dětský vláček, skluzavky, obchod, 3D obrazy.
  Když se přiblížíte k 3D obrazům dinosaurů, vtáhnou vás do děje. Prostě si připadáte, jak když stojíte přímo před živým dinosaurem. Ale to musíte zažít na vlastní oči…,“ lákají pořadatelé.
  Procházka parkem zabere zhruba hodinu a uvidíte zde desítky pravěkých zvířat. Další čas můžete strávit na některé z atrakcí.
  Dinopark se nachází v okrajové zóně krajinného parku Karkonosze v Szklarské Porębě. Horské klima a blízkost přírody byly spojeny se vzdělávacím a zábavním parkem pro lidi všech věkových skupin.
  Jednou z hlavních atrakcí parku je naučná stezka, na které jsou k vidění rekonstrukce několika desítek dinosaurů v životní velikosti. Na stezce dinosaurů můžete projít více než 500 milionů let Země a udělat si příjemnou lekci historie.
  Krajina krásného lesa se starými stromy, přírodními skalními bloky a bujnou vegetací dodá atmosféru před miliony let.

Dinopark Karlow

 • Dinopark Karlow se nachází ve Stolových horách. Najdete ho několik kilometrů od lázní Kudowa Zdrój. Rozkládá se na ploše 8300 m2 a disponuje třiceti osmi modely prehistorických zvířat. Je zakomponován do malebné krajiny přímo pod skalami. Jedná se o nejvýše položený dinopark v Polsku.
  Součástí areálu jsou také stánky a občerstvení: grilovaná jídla, brontoburgery, vafle s ovocem a šlehačkou, zmrzlina.
  Vedle občerstvení najdete také koutek pro nejmenší.
  Z parku se můžete vydat přímo do skal, které s ním sousedí.

Jurapark Krasiejów

 • Jurapark Krasiejów – jeden z největších tematických parků tohoto typu v Evropě. Jurapark Krasiejów se nachází na trase Transevropského Dinoparku – celoevropského edukačního projektu, jehož rozsah zahrnuje síť míst a terénních expozic dinosaurů.
  Mezi zábavními atrakcemi návštěvníci najdou například Kino emocí – Cinema 5D, dětské hřiště, zábavní park, koupaliště s pláží či neobvyklé prehistorické oceanárium, které spojuje zábavu s vědou.
  Zajímavou atrakcí je tunel času, který za pomoci nejnovějších 3D technologií popisuje na 300 metrech cestu vesmírem od počátků jeho existence asi před 14 miliardami let a končí pohledem na Opolsko z období triasu (druhohor).
  Nejnovější ukázkou moderních technologií je Park vědy a vývoje člověka. Jedná se o ultramoderní, futuristické a velmi inspirující centrum, které popularizuje vědu. Návštěvníci mohou vstoupit na palubu kosmické lodi, přenést se v čase a prostoru. Mohou být také svědky vyhynutí dynastie dinosaurů a vidět svět v období savců.

Park v Inwaldu

Zatorland, dinopark v Zatoru

 • Jedná se o největší park tohoto typu ve střední Evropě. Nachází se v hustě zalesněné oblasti, kterou vede naučná stezka představující bývalý život dinosaurů. Mezi stromy můžete vidět přes 100 různých dinosaurů, většina z nich jsou animované exponáty. Mezi nimi můžete vidět obrovské býložravé sauropody, děsivý T-Rex nebo letošní hit – největší pohyblivý dinosaurus na světě – Argentinosaurus, dlouhý více než 35 metrů. Většina modelů se pohybuje a vydává zvuky.
  Na konci naučné stezky je Muzeum koster a fosilií, ve kterém představena sbírka zkamenělých zvířat. Je možno také vidět prvky koster dinosaura.
  V muzeu, v didaktické oblasti, je  učitelům poskytován prostor pro vedení prohlídky samostatně.

Další dinoparky

 • Dinopar Ochaby
 • Dinopark Leba
 • Park Dinozaurow Leba

Seznam dinoparků a jejich rozložení na mapě Polska.

https://www.parkmania.pl/parki-rozrywki-w-polsce/3/kategoria/Parki-dinozaurow-w-Polsce.html

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno