Auchan v Polsku

Auchan je populární řetězec supermarketů hojně rozšířený v různých zemích Evropy, Polsko nevyjímaje. Jak se u našich sousedů v Auchanu nakupuje, a v čem se tyto obchody liší od konkurence?

Auchan

Zastoupení řetězce Auchan na polském trhu

Auchan je mezinárodní společností maloobchodních řetězců, která pochází původem z Francie. Od svého založení v roce 1961 se podnik postupně vypracoval mezi světovou špičku ve svém oboru, a v současnosti tak jeho pobočky zaujímají přední příčky v oblíbenosti a návštěvnosti v řadě evropských i světových zemí, mezi které kromě Francie, Španělska, Maďarska nebo například Taiwanu patří také sousední Polsko.

Supermarkety Auchan jsou v Polsku jedny z nejrozšířenějších obchodů zaměřených primárně na potraviny a spotřební zboží. Kromě Auchanu mají v zemi hojné zastoupení také nadnárodní řetězce Lidl, Carrefour či Biedronka, na řadě míst – například v Krakově – však tvoří řetězec Auchan největší franšízu v oblasti místních supermarketů.

Prostory obchodu a dostupné zboží

Co se lokality týče, bývají pobočky řetězce Auchan často umístěny v obchodních centrech na periferii měst, případně pak ve větších nákupních domech. Díky tomu jsou zpravidla nejlépe dostupné autem, jelikož se poblíž nachází také dostatečně velká parkovací plocha.

Nechybí nabídka módy či nejrůznějších dekorací

Kromě běžných komodit, které lze najít ve většině supermarketů, nabízí Auchan také oblečení a módní doplňky vlastní kolekce, kterou přizpůsobuje aktuálním trendům, ročnímu období apod. Nechybí také poměrně rozmanitý výběr pokojových či zahradních rostlin a květin, který je zde oproti jiným maloobchodním řetězcům poměrně široký. V tomto ohledu tedy Auchan kloubí sortiment běžného obchodu s potravinami s nejrůznějšími hobby markety typu Obi, Hornbach nebo polský Merkury Market.

Vždy čerstvé pečivo

V rámci potravin nechybí čerstvě upečené pečivo z vlastních místních pekáren, přičemž je často možné vidět skrz regály přímo do samotné pekárny, kde se chléb, rohlíky či housky připravují rovnou na místě. Mimo běžné pečivo pak Auchan nabízí také sladké koblížky, donuty či další varianty slaných koláčů, taštiček či závinů.

Ovoce a zelenina z celého světa i z místních farem

Sekce ovoce a zeleniny nabízí poměrně pestrý výběr potravin z nejrůznějších koutů země, ale také z lokální produkce polských farmářů. Najdete zde také v Polsku velmi oblíbené houby a hříbky, které jsou častou a oblíbenou součástí místní kuchyně. Nechybí také možnost zvolit si hned z několika dodavatelů konkrétního zboží, takže nejste nuceni vzít si pouze konkrétní typ zeleniny či ovoce jedné jakosti.

Cenová nabídka v porovnání s konkurencí

Výsadou supermarketů Auchan jsou plošně vhodné ceny, které jsou ve srovnání s konkurenčními značkami obchodů relativně výhodné, a Auchan je tak poměrně dostupnou volbou pro běžné nákupy do domácnosti. Obecně se nedá říct, že by nějaký konkrétní typ zboží svou cenou výrazně překonával nabídku jiných maloobchodních řetězců, přesto jsou však ceny velmi příznivé. Nechybí také nejrůznější akční nabídky, výhodné slevy při nákupu více zboží jednoho druhu apod.

Celkový dojem z nákupu

Supermarkety Auchan jsou pro orientaci poměrně dobře přehledné, a jen stěží vám tedy hrozí, že se v obchodě ztratíte či strávíte příliš mnoho času hledáním konkrétního zboží. Velmi vítanou možností je také široký výběr jednotlivých značek potravin, díky čemuž můžete jednoduše volit mezi nízkou cenou či vyšší kvalitou. Nezřídka pak tyto dva parametry Auchan spojuje ve výrobcích vlastní značky. Nákupem v tomto maloobchodním řetězci tedy jistě neprohloupíte, a ještě budete rádi, že jste ušetřili pár zlotých navíc.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno