Domů Co navštívit Aquapark Tychy

Aquapark Tychy

Aquapark Tychy je odpočinkový komplex, kde najdete celou řadu bazénů, tobogány a taký příjemnou relaxační zónu, kde se nacházejí i pivní lázně.

Sportovní bazén

V tomto bazénu si můžete pohodlně zaplavat v jakémkoli stylu. Bazén je dlouhý 25 metrů a široký 12,5 metrů. Je rozdělen do 6 drah, díky čemuž poskytuje optimální podmínky pro sportovní i rekreační plavání. Vedle bazénu bylo vytvořeno mini hlediště.

Aquapark Tychy

Bazén s pohyblivým dnem

Bazén je dlouhý 12,5 metrů a široký 8 metrů. Díky variabilní hloubce vody je multifunkčním místem, kde probíhají různé aktivity, kurzy a školení. Plavecký bazén nabízí také výuku plavání přizpůsobenou potřebám různých věkových skupin. Pohyblivé dno může být v libovolné výšce od 30 cm do 180 cm.

Bazén s vlnami

Největší bazén najdeme v hlavní odpočinkové zóně. Největší atrakcí tohoto bazénu jsou pravidelné umělé vlny. Vlny se tříští o břeh pláže u bazénu. Díky tomu se budete cítit jako u moře. Střídavě s vlnami se spouští divoká řeka. Bazén má také mnoho dalších atrakcí, které lze využít, když se vlny zastaví. Hosté mají k dispozici gejzíry, vodopády a vodní trysky. V nádrži byly také instalovány speciální reproduktory, které prezentují akustické bohatství podmořského světa. Pod vodou můžete slyšet zvuky delfínů a tuleňů, praskající led nebo připlouvající loď.

Dětské brouzdaliště

Je to zábavné místo pro nejmenší, kteří ještě neumí plavat. Teplá voda a četné atrakce vám umožní strávit čas příjemným způsobem. V brouzdališti a jeho okolí mají děti k dispozici mimo jiné vodní děla, gejzíry, vodopády, fontány a jeskyni pokladů.

Lanový most

Speciálně navržený most umožňuje rychlý přístup z mezipatra vedle šaten na vnitřní sluneční terasu.

SPA vany

Ve SPA vanách si uvolníte svaly, přinesou úlevu vašim kloubům, čistí tělo a také zlepšují práci oběhového systému. SPA vany jsou umístěny v prvním patře v zóně ticha a relaxace pro dospělé. Při pobytu ve vanách vás potěší pohled na panorama přilehlého lesa a vnější zóny aquaparku Tychy.

Slunečná louka

Jedinečné místo, které vám umožní relaxovat a regenerovat. Místnost se nachází v hlavní rekreační zóně a je vybavena lehátky, nad nimiž jsou instalována sálavá topidla. Infračervené záření působí 5 mm hluboko do kůže a zvyšuje tok krve. Slunečná louka je vybavena speciálním ozvučením, dávkovačem vůní a osvětlením. Zařízení v místnosti jsou zbavena škodlivého UV záření.

Virtuální zrcadlo

Díky využití moderních technologií vám zrcadlo naskenuje postavu a vy si tak můžeme virtuálně vyzkoušet například zajímavé oblečení z celého světa nebo nevšední outfity.

Skluzavka Aqualoop

Je to nejextrémnější skluzavka v aquaparku Tychy a atrakce pro milovníky adrenalinu. Zažijete raketový skluz, při kterém hned na začátku ztratíte půdu pod nohama. Skluzavka je dlouhá 110 metrů a rozdíl úrovní je až 15,5 metru.

Plovoucí kabina

Jedná se o nejnovější a nejúčinnější systém na světě pro dosažení hluboké relaxace těla i mysli. Jde o neinvazivní metodu léčby mnoha nemocí a neduhů způsobených závratným tempem civilizačního rozvoje. Donedávna byla používána v NASA a nyní je zpřístupněna všem, kteří vyžadují rychlou regeneraci. Spočívá ve vznášení se na hladině solanky ve speciálně připravené kabině. Je to zvukotěsná, prostorná místnost, kde se můžete cítit bezpečně a velmi pohodlně.

Surfovací zóna

Zařízení je vybaveno umělou vlnou, která simuluje dynamicky se pohybující vodu. Sílu simulátoru lze měnit a přizpůsobovat potřebám dětí, dospělých, začátečníků i náruživých surfařů. Je to skvělá zábava jak pro ty na vlně, tak pro lidi, kteří surfaře sledují.

2 parní sauny

Parní sauně jinak také říkáme římské lázně nebo mokrá sauna. Teplota v parní sauně je poměrně nízká a pohybuje se kolem 45 – 60°C. Nejdůležitější je vlhkost vzduchu, která může dosahovat až 100 %, čímž je vnímaná teplota mnohem vyšší. V parní sauně můžete zůstat déle než v suché sauně.

3 suché sauny

Největší z finských saun je rituální sauna. Je to místnost s třípatrovým uspořádáním lavic, určená pro několik desítek lidí. Sauny jsou vybaveny variabilním osvětlením a reproduktory. Teplota zde dosahuje až 120 °C při velmi nízké vlhkosti vzduchu, což je pouhých 10 %.

Sauna

Ganbanyoku sauna

Jedná se o unikátní typ sauny, jejíž sílu a zdravotní účinky objevili Japonci již před několika sty lety. Ganbanyoku znamená v japonštině kamenná koupel. Během saunování ležíte na deskách z černého vulkanického oxidu křemičitého. Umožňuje zregenerovat tělo, zbavit se toxinů a posílit imunitní systém. Pro lidi zvyklé na finskou a římskou saunu je to úplně jiný zážitek. V Gangbanyoku nedochází k nadměrnému pocení, zápachu typickému pro tradiční sauny ani pocitu horka.

Pivní koupele

V této zóně oceníte zdravotní a relaxační vlastnosti chmele a ječného sladu. Můžete se vykoupat se v jednomístných i dvoumístných vanách a poté relaxovat na speciálně upravených postelích, pokrytých slámou. Interiéry jsou stylizované do vzhledu starého pivovaru.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno